H2013 04 - Ty jsi ten pohár - Regi

14.10.2013 21:44
Název díla *
Ty jsi ten pohár
Autor *
Regi
Beta-read
Patoložka
Počet slov *
200
Rating/Varování *
Ne
Soutěžní výzvy číslo *
H2013 04 - nesoutěžní
Prohlášení *
Všechna práva vyhrazena JKR, autorce ságy Harryho Pottera. Fanfikce nevznikla za účelem zisku.
Poznámka autora/Shrnutí
Přemýšlela jsem, jestli mezi soutěžní drabbly pustím Nevilla nebo Levanduli. Vzhledem k tomu, že té holce je celé soutěžení očividně ukradené, vyhrál nakonec "primárky" Neville. :-)
Vlastní text

Byla zamilovaná. Jenže netušila, co k ní cítí on, i když se na ni pokaždé, když se potkali, mile usmál. Chtěla mít jistotu a tak mu napsala. Všechen svůj cit vyjádřila jedinou větou a podpisem. Pak použila kouzlo, které ji naučila babička: Slova se objeví jen v plameni, který pergamen nespálí. Například v „Plameni lásky”. Tak se kouzlo jmenuje. Pokud ji Cedric nemiluje, uvidí jen prázdný list.
Při snídani mu nenápadně vsunula dopis mezi knihy... Už to ale byly dva dny a stále žádná změna. Pořád jen ty letmé úsměvy při náhodných setkáních. Četl ten dopis, nebo ne...?
Ze zamyšlení ji vyrušil potlesk a jásot. Překvapeně sebou trhla. Úplně zapomněla, že dnes mají být oznámeni šampioni té soutěže. Vedle Brumbála už stála blondýna z Krásnohůlek a černovlasý chytač z Kruvalu. Ohnivý pohár znovu vzplál a ředitel zachytil pergamen, který z něj vyletěl. Rozevřel jej a překvapeně zamrkal. „To je rozhodně... nečekané. Vypadá to, že Bradavice mají dva šampiony, místo jednoho. Přečtu vám, co je zde napsáno: Ty jsi ten pohár, z nějž chci pít... a jména, Cedric Digory a Levandule Brownová“
Tak, odpověď na svou otázku mám, pomyslela si zvadle Levandule, než se s rezignovaným povzdechem vydala k učitelskému stolu.

Vzkaz pořadatelům
Mimo soutěž
Pat, prosím kurzívou: Četl ten dopis, nebo ne...? A ještě: Tak, odpověď na svou otázku mám.

 

Diskusní téma: H2013 04 - Ty jsi ten pohár - Regi

Loothjigh NeartyNacheve PooloQuapvola 68898</Subject1>

Datum: 03.03.2014 | Vložil: tomiawaic
Loothjigh NeartyNacheve PooloQuapvola 71377</Subject1>

Datum: 03.03.2014 | Vložil: tomiawaic
IDIZLrxv28

Datum: 10.11.2013 | Vložil: ArrifsbesseLululemon Canada Outlet03974

Datum: 19.10.2013 | Vložil: Korscekc


...

Datum: 16.10.2013 | Vložil: Profesor

Heh. Chudák holka, teď to bude mít těžké.
Ale moje cynické srdéčko se tetelí.

Re: ...

Datum: 17.10.2013 | Vložil: Regi

Ano, ano. Každý má v sobě alespoň malinkatý kousek cynika. dokonce i já :-)) Díky

Skutečně zajímavá zápletka

Datum: 15.10.2013 | Vložil: Claire

Protože na až tak kouzelnou moc lásky nevěřím, ba téměř cynicky si myslím, že Levandule za ni zaměnila poblouznění a pubertální okouzlení, tak jsem sama pro sebe dospěla k názoru, že Cedric je spořivý chlapec a aniž si uvědomil, jak získal ten kousek pergamenu, tak napsal své jméno a metnul předmět doličný do poháru.

Re: Skutečně zajímavá zápletka

Datum: 15.10.2013 | Vložil: Regi

Přesně! Kdyby si v "plameni své lásky" dopis přečetl, použil by rozhodně jiný nepopsaný pergamen. Ale takhle se mu ten zdánlivě čistý kousek prostě hodil.

Přidat nový příspěvek