V06 - Návštěva - Gleti

06.09.2013 08:11
Název *
Návštěva
Autor *
Gleti
Počet slov *
300
Rating/Varování
(pokud je potřebné)
Výzva *
V06
Prohlášení *
Všechna práva vyhrazena JKR, autorce ságy Harryho Pottera. Fanfikce nevznikla za účelem zisku.
Vlastní text

S povzdechem se odvrátil od výlohy knihkupectví, kde kraloval jeho nový bestseller. Před ním byla nejistá cesta, a přestože věděl, že už ji jednou absolvoval, nemohl se zbavit pochybností. Opravdu vypočítal množství otáček správně?

Doma si dal na kuráž panáka whisky. Bohužel jeho vedlejším účinkem byly vzpomínky.Tehdy se vyškobrtal z krbu celý rozlámaný a znechucený a praštil sebou na pohovku v hale. Naštěstí Krátura si za tři týdny bystrozorského výcviku už zvykl, proto čekal připravený s lektvary a léčivými mastmi na jeho bolístky. Špatnou náladu zaháněl jedině alkohol.

„Vím, čím procházíš!“ Vyděsil ho záhadný hlas. Okamžitě tasil hůlku, ale nikde nikdo. „Nelekni se.“ Najednou se před ním zhmotnil muž, prošedivělé vlasy, brýle a za nimi tak známé zelené oči. Jeho starší já.
„Neustálý boj, závist, všechna ta buzerace a šikana otráví každého. A ty jsi na nejlepší cestě stát se alkoholikem, protože to nezvládáš. Tak jsem tady, abych tě zachránil,“ oznámil.

„Také jsi měl návštěvu?“ Zajímal se mladík.

„Samozřejmě. Bez impulsu z budoucnosti bych nenašel odvahu se vším seknout a vydat se na cesty. Pět let jsem se toulal s báglem po světě. Po návratu jsem se vrhl na psaní. Tenhle měsíc jsem vydal pátou knihu."

„A o čem píšu?“

„Fantasy. V první knize jsem se inspiroval Artušem. Druhá kniha byla o boji s fantastickými příšerami, něco jako Lockhartovy příběhy upravené pro mudly. Další zase vycházely z kouzelnických dějin.“
Harry chtěl ještě vyzvědět spoustu věcí, ale jeho starší já už muselo domů. Druhý den se odhlásil z výcviku a za týden už coural uličkami Carcassonne.

Vše, co předpověděl návštěvník, se splnilo. A dokonce i něco víc. Odjezd znamenal definitivní tečku za vztahem s Ginny, ale po návratu našel odvahu sblížit se Severusem. Jsou spolu dosud.Dnes nastal den D. Dopil poslední lok a začal otáčet obraceč času.

 

Diskusní téma: V06 - Návštěva - Gleti

...

Datum: 16.10.2013 | Vložil: Profesor

Moc hezké.

:-)

Datum: 07.09.2013 | Vložil: Mája

Moc hezké :-) Mě už dlouho straší v hlavě povídka o návratu v času, ale nepustím se do ní, dokud nedopíšu alespoň dvě z mých pěti rozepsaných povídek :D To už bych nezvládla...

Změna

Datum: 07.09.2013 | Vložil: Benny

Vždy jsem tvrdila,že moci se vrátit do minulosti,nic bych neměnila,byť je toho dost,co bych udělala jinak..přesto tady to Harrymu schvaluji,nestal se z něj alkoholik a Severus jako doživotní odměna(nebo trest?:D)Díky

Re: Změna

Datum: 08.09.2013 | Vložil: gleti

mít za partnera člověka, který se poučil ze svých chyb a snaží se dělat věci správně (i když mu to občas nejde), je přeci výhra.

oOo

Datum: 06.09.2013 | Vložil: Regi

Škoda, že není možné, aby nám občas přišlo poradit naše starší já. O kolik blbostí bychom nadělali míň. Na druhou stranu, k některým věcem, které nás něco mají naučit, bychom třeba neměli odvahu... Dík.

Přidat nový příspěvek