H2013 06 - Prásk! - Claire

21.10.2013 21:49
Název díla *
Prásk!
Autor *
Claire
Beta-read
Vendea
Počet slov *
400;-) trochu se to rozrostlo...
Rating/Varování *
(pokud je potřebné)
Soutěžní výzvy číslo *
H2013 06 - nesoutěžní
Prohlášení *
Všechna práva vyhrazena JKR, autorce ságy Harryho Pottera. Fanfikce nevznikla za účelem zisku.
Vlastní text

Ostrá rána, doprovázená cinkotem padajících střepů přerušila pozdně večerní idylku. Madam Pinceová spěšně odložila hrneček na podšálek, její společník s tím svým poněkud nešetrně uhodil rovnou o desku stolu.
"Zatracená pakáž," nebral si servítky Argus Filch a zcela ignoruje pobouřený pohled knihovnice, štrachal se rovnou ke dveřím. Za ním se neochotně vlekla paní Norrisová. No řekněte, co je tohle za způsoby, budit kočku uprostřed noci? "Neměli bychom někoho zavolat?" znejistěla madam Pinceová, když dorazili k pootevřenému vstupu do Restricted Section. "Myslíte nějakého profesora?" opáčil dotčeně školník. "Netřeba, toho holomka zvládnu sám."
A s rázností, již víc předstíral, než že by ji opravdu vnitřně cítil, se vrhnul do temného prostoru. Absence jakéhokoliv zdroje světla se mu ošklivě vymstila, několikrát se bolestivě udeřil o zákeřně rozmístěné regály.
Madam Pinceová možná nepatřila k nejstatečnějším, ale zato měla hůlku... a po tiše proneseném Lumos kužel světla odhalil rozbitou lucernu a Ronalda Weasleyho, který se marně snažil tvářit, jako že nechápe, jak se tady ocitl a s plnou náručí knih k tomu.
"Budete mít problém, velký problém," téměř předl spokojeností Filch, zatímco madam Pinceová si udiveně prohlížela jí zcela neznámého mladíka. Ještě nikdy ho v knihovně neviděla - a to ani v řádné denní době. Možná právě to bylo důvodem, proč mu hodlala dát jistým způsobem šanci. "Můžete mi vysvětlit, co tady pohledáváte? A v polovině noci k tomu?"
Ron se zatvářil velice nejistě a jeho tvář začala nabírat červenou barvu rozpaků. "No, já..." začal koktat a ani si nevšiml školníka, který se k němu přikradl a vytrhl mu z ruky knihy.
"Co je tady k vysvětlování? Samý prasárničky, to jsem si mohl myslet," konstatoval.
"Ale to není... to není tak, jak si myslíte..." blekotal překotně Ron.
"Že ne? Tak nám tedy laskavě vysvětlete, jak to je," vybídla ho knihovnice, taky mírně rozpačitá ze shlédnutí zabavených titulů.
"Víte, já... no, mám přítelkyni a my jsme... tooo, nooo... ono to poprvé nebylo moc... uspokojivé. Alespoň jak říkala... já si ničeho nevšim. A jestli se jí to podruhé nebude zase líbit, tak další šanci už mi Hermiona nedá," zavyl zoufale.
Jestliže se školník Filch tvářil vrcholně pobaveně, tak madam Pinceová spíše chápavě.
"Víte, mladý muži, jsou věci, které z knížek nevyčtete, ty vám může dát pouze praxe," poučila ho knihovnice a koketně zamrkala na Filche. „Pro tentokrát bychom snad mohli přimhouřit oči,“ navrhla. „Tedy za předpokladu, že tady mladík všechno řádně uklidí a slíbí, že už se to nebude opakovat. A my bychom pak konečně mohli přejít od slov k praxi…,“ usmála se mnohoslibně na Filche.

 

Diskusní téma: H2013 06 - Prásk! - Claire

ПАМЯТНИКИ pqd.ru

Datum: 14.07.2019 | Vložil: Brianfeelo

ПАМЯТНИКИ pqd.ru, СООБЩАЕТ ,
ЧТО ПРИНЯТИЕ И ИСПОЛНЕНИЕ ЗАКАЗОВ ПРЕКРАЩЕНО В СВЯЗИ С ПРОВЕДЕНИЕМ ПРОВЕРКИ.
Телефон для справок +7 (495) 518-44-23, электронная почта info@pqd.ru

Vans Old Skool Wholesale

Datum: 05.06.2019 | Vložil: Howarddoods

"I ain't going to lie, I'm excited about it," said Davis, who overcame three torn ACLs to return to the league full-time in 2012. He has had three consecutive 100-tackle seasons with Carolina.
Shaneah Jenkins is expected to resume testimony the next day court is in session. That could be Monday, though the judge told jurors a snowstorm forecast for then could delay that.
FLOWERY BRANCH, Ga. (AP) 锟?Devonta Freeman was more than willing to take up the slack when Atlanta Falcons rookie running back Tevin Coleman missed Wednesday's practice with a strained hamstring.
Norman called Hardy, who had 15 sacks in 2013, a "rock" for the Panthers on defense.
Rodgers, the reigning two-time NFL MVP, also expects to have familiar company with him on the field Thursday, even if it is briefly.

...

Datum: 23.10.2013 | Vložil: Profesor

Teda, teď jsem se opravdu pobavila. Dík. :-)

oOo

Datum: 22.10.2013 | Vložil: Regi

Tak ty pověsti o techtlích, ba snad dokonce i mechtlích mezi školníkem a knihovnicí jsou pravdivé! No toto...
Už podruhé ti v této soutěži děkuji za zajímavé informace. :-D

Přidat nový příspěvek